Trădarea PSD-PNL: E.ON vândută pe nimic către Ungaria, slugile lui Putin zdrobesc interesele României”
PSD și PNL și-au arătat din nou adevărata față: vânzători de țară, slugile perfecte ale străinilor. Vânzarea E.ON Energie România către compania maghiară MVM, controlată de statul ungar, este ultima dovadă că acești politicieni corupți nu mai reprezintă pe români. Cum altfel am putea descrie cedarea unei companii strategice, cu o cifră de afaceri de 10 miliarde de lei anual, pe un preț de nimic – sub 300 de milioane de euro?
Aceasta nu este o afacere, ci o trădare pe față. PSD și PNL, cu binecuvântarea lui Klaus Iohannis, pun interesele României la picioarele lui Viktor Orban, un aliat declarat al Rusiei lui Putin. Ungaria devine stăpână pe infrastructura energetică românească, iar economia noastră, deja distrusă de decenii de corupție, primește o nouă lovitură.
Cine apără românii?
În timp ce alte țări își protejează resursele strategice, PSD și PNL zdrobesc interesele românești pentru a servi agendele străinilor. Cum pot explica acești politicieni trădători prețul ridicol al tranzacției? Sub 300 de milioane de euro pentru o companie care deservește milioane de români? Adevărul este evident: economia României a fost distrusă de aceleași partide care acum își bat joc de viitorul nostru.
Corupție și obediență în fața străinilor
Această vânzare nu este doar o greșeală, ci o crimă împotriva intereselor naționale. Liderii PSD-PNL sunt doar slugile unor interese străine, incapabili să apere resursele României. De aceea nu pleacă Klaus Iohannis, păpușa perfectă care să garanteze că România rămâne pe lista țărilor vândute pe bucăți.
De ce tăcem?
Tranzacția cu MVM este suspectă de la un capăt la altul. Prețul este subevaluat, iar implicațiile pentru securitatea energetică sunt devastatoare. În timp ce guvernul maghiar acționează în interesul propriei țări, guvernul Ciolacu calcă pe gât interesele României, trădând milioane de cetățeni.
Este timpul să spunem lucrurilor pe nume. PSD și PNL nu mai reprezintă pe români. Acești vânzători de țară au distrus economia, au zdrobit interesele noastre naționale și acum lasă România vulnerabilă în fața unor actori care nu ne doresc binele. Vânzarea E.ON este doar începutul – ce urmează să mai pierdem din cauza acestor trădători?
Comentarii